Čištění vlněných koberců

Čištění vlněných koberců

Koberce vyrobené z vlny mají speciální vlastnosti, jsou odolné a pevné. Díky tomu je výše ceny čištění vlněných koberců daleko přijatelnější než cena za čištění koberců z jiných přírodních vláken. Přesto ale vyžaduje i péče vlněné koberce specifický přístup.

Při silném znečištění a skvrnách lze využít neutrální čisticí prostředek s pH 5,0–8,0. Postup:

  1. Rozpusťtte pár lžic prostředku v kbelíku se studenou vodou a rozšlehejte v pěnu.
  2. Naneste pěnu na koberec a jemně vetřete čistou houbičkou.
  3. Opláchněte koberec čistou vodou.
  4. Počkejte, dokud koberec nevyschne.
  5. Nechte ho vyschnout v přirozených podmínkách. V žádném případě nepoužívejte ohřívací přístroje nebo parní čističe – vysoká teplota může deformovat vlákna a koberec “sedne”.

Pamatujte si prosím, že univerzální prostředek je určen pro umělé koberce a není vhodný pro přírodní vlnu, vzhledem k jeho agresivitě. Nepoužívejte bělidla: vlněné koberce jsou obvykle malované přírodní barvou, která jde snadno vybělit.

Koberce z přírodní vlny vyžadují provádět mokré čištění v průměru ne častěji než jednou za 1–1,5 roku. Čistit vlněné koberce v domácích podmínkách je často problematické, proto je lepší se obrátit na naši společnost, která nabízí službu čištění koberců s odvozem do čistírny. Specializované přístroje zde jemně počistí koberec od prachu a špíny a zařízení pro sušení zajistí správné vysušení koberce – bez deformace.

0 Shares:
You May Also Like