Dotazy

Jak často mám čistit čalouněný nábytek a koberce?

Doporučujeme čistit nejméně jednou za rok. I když specialista radí čištění provádět každého půl roku – koneckonců jen časté a pravidelné čištění výrazně snižuje riziko vzniku mnoha chorob a snížení imunity.

Jaká je doba trvání procedury čištění koberců?

Jednoznačnou odpověď s přesností na minuty vám nepřinese nikdo. Faktem je, že čištění koberců, či spíše – čas čistěním strávený, závisí hned na několika faktorech. Především je třeba znát velikost koberce, jeho hustotu a samozřejmě stupeň a stáří znečištění. Pro příklad uvádíme číslo 60 až 90 minut čištění koberce o rozloze 15–20 m2.

Jak rychle koberec schne? Kdy bude možní koberec opět používat?

Ani na tuto otázku nelze jednoduše odpovědět. Také rychlost vysychání koberce závisí opět na jeho tloušťce, délce chlupu, vlhkosti, teplotě a proudění vzduchu v místnosti, kde se nachází. Schnutí koberce může trvat 1,5 až 6 hodin. Některé druhy čištění koberců ovšem schnutí vůbec nevyžadují a koberec je možné používat ihned po vyčištění.

Jak odstranit zapáchající zvířecí moč z koberců?

Nejjistější metodou bude důkladné čištění chlupu koberce v čistírně. Klasické chemické prostředky, které lze koupit v drogerii, nejsou na tento druh čištění vhodné, používejte pouze enzymatické přípravky určené přímo na odstranění skvrn a zápachu z moči.

Je pravděpodobné, že v důsledku čištění starý koberec (prakticky starožitný), bude poškozen?

Ano, taková pravděpodobnost tu opravdu je, starý koberec může nepředvídatelně reagovat na chemické prostředky. Tyto koberce ošetřujeme jemným způsobem, stoprocentní záruku Vám ovšem dát nemůžeme.

Na čem závisí cena čištění čalouněného nábytku?

Určujícími faktory jsou: materiál čalounění, intenzita znečištění, velikosti skvrn.

Vystěhujete nábytek, je-li to nutné k čištění koberců?

Ano, samozřejmě.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *