Mokré čištění koberců

Mokre čištění koberců

Je všeobecně známo, že vybavení domácnosti, jako jsou koberce a čalouněný nábytek, potřebují pravidelnou péči a čištění. Čištění koberců a čalounění je důležité zejména v případě, že máte malé děti nebo zvířata. Kromě tradičních způsobů čištění je možné využít také mokré/extrakční čištění.

Co představuje mokré čištění koberců?

Mokré čištění koberců se provádí teplou vodou s pomocí speciálního stroje – extraktoru. Tento způsob je vhodný pro snadné vyčištění hluboce zakořeněných nečistot ze syntetických a vlněných povrchů. Navíc také výborně desinfikuje.

Hlavní přednosti metody čištění koberců mokrou cestou

Vyčistí 80 % všech nečistot jakékoliv etiologie. Je nejúčinnějším způsobem boje proti omezování znečištění (běžné čištění pomocí vysavače odstraní jen 5 – 10 % všech nečistot).

Čisticí prostředky jsou po vyčištění z povrchu koberce díky vakuové pumpě úplně odstraněny, což je velmi důležité pro lidi, kteří mají sklon k alergii. Slabé znečištění lze čistit bez chemických prostředků – jen vodou.

Pohodlný způsob čištění pro velké plochy.

Příznivé ceny čisticích prostředků. Výhodou je i to, že není nutné balit koberec a dopravovat ho do čistírny. Postup se provádí doma a trvá průměrně čtyři hodiny.

Nevýhody

S přístrojem může pracovat pouze speciálně vyškolený pracovník. Pouze odborník může správně vybrat čisticí prostředek, s přihlédnutím k míře znečištění.

Poměrně dlouhá doba schnutí koberce (až 10 hodin v přirozených podmínkách).

Tento způsob není vhodný pro čištění hedvábí a jiných textilií z přírodních vláken, jelikož může vést k poškození koberce či k zhoršení jeho vzhledu.

Cena čištění koberců mokrou cestou

Cena čištění Cena
do 20 m2 17 Kč/m2
20-29 m2 16 Kč/m2
30-39 m2 15 Kč/m2
40-49 m2 14 Kč/m2
50-59 m2 13 Kč/m2
60-69 m2 12 Kč/m2
70 a vice m2 10-12 Kč/m2
Cena čištění koberců s výškou vlasu nad 1,5 cm Cena
do 20 m2 27 Kč/m2
nad 20 m2 25 Kč/m2
0 Shares:
You May Also Like