Odstranění nepříjemného pachu

Odstranit nepříjemné pachy je možné dokonce několika způsoby. Vznik, šíření a koncentrace pachů závisí na teplotě vzduchu, vlhkosti a intenzitě proudění vzduchu v místnosti. Vysoká vlhkost a vysoká teplota přispívají ke vzniku plísní a dalších zdrojů biologických pachů. Vysoká vlhkost navíc zvyšuje i slabé pachy.

Odstranění zápachu se provádí ve dvou krocích:

  1. Eliminace zdroje zápachu (protože pokud to neuděláte, budete dál bojovat s nepříjemným zápachem, který se bude objevovat znovu a znovu).
  2. Ošetření prostoru aromatizačním prostředkem.

Odstranit pachy v domácnosti samozřejmě můžete i sami. Odstranit nepříjemný zápach v šuplíku psacího stolu nebo ve skříni například můžete tak, že tam položíte pár kousků dřevěného uhlí. Za 2–3 dny zápach zmizí. A aby se odstranila vůně barvy v interiéru po rekonstrukci, nechte v pokoji na 2–3 dny kbelík studené vody. Účinnost těchto „babských“ metod pro odstranění zápachu je ovšem mnohem nižší než účinnost metod našich profesionálů.

Použití ozonátoru vzduchu pro odstranění všech pachů – to je to nejlepší a nejefektivnější řešení tohoto problému, dokonalejší technologie zatím neexistuje.

Pro odstranění všech pachů z domácnosti je potřeba také dobře vyčistit koberec.

0 Shares:
You May Also Like